PUBLIKACJA „PRZEDSIĘBIORSTWO 4.0, 360° REKOMENDACJE DOBRYCH PRAKTYK”

2 listopada 2021

Pod takim tytułem ukazała się publikacja, wydana przez AHK Polska, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Opracowanie to powstało z myślą o problemach transformacji współczesnych przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0. O tym jak nakierować przedsiębiorstwo w kierunku cyfryzacji, tak aby szybciej i łatwiej wprowadzać nowe produkty na rynek, wykorzystując nowoczesne technologie.

Materiał stanowi kompendium wiedzy, w którym znajdziemy opinie, przykłady, rekomendacje różnych ekspertów, praktyczne porady, jak prowadzić nowoczesną, innowacyjną firmę. Ponadto, omówiono kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, inteligentną mobilnością i inne powiązane technologie składające się na Przemysł 4.0- wszystko zobrazowane wieloma przykładami.

Jest nam szczególnie miło, ponieważ A1 Europe jest w gronie współautorów publikacji. Jako eksperci od funduszy europejskich dołożyliśmy swoją część w opracowaniu rozdziału pt. „Pieniądze”- Źródła finansowania Przemysłu 4.0, omawiając różne możliwości sfinansowania cyfryzacji, automatyzacji i podobnych działań w kierunku Przemysłu 4.0 z programów unijnych, z których dostępne będzie dofinansowanie przedsiębiorstw.

Publikacja została zaprezentowana podczas konferencji- FIRMY W DOBIE TRANSFORMACJI CYFROWEJ- PRZEMYSŁ 4.0- TRENDY-WYZWANIA-PERSPEKTYWY, która odbyła się 21.10.2021 r. również z naszym udziałem.

 

Zapraszamy do lektury.

Publikację można pobrać w formie elektronicznej => https://ahk.pl/pl/przedsiebiorstwo-40