newsy firmowe

23.10

poniedziałek

W ostatni piątek ogłoszono możliwość składania wniosków w ramach działania 2.1 POIR „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” na projekty inwestycyjne związane z tworzeniem lub rozwojem centrów badawczo-rozwojowych poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, także dla dużych przedsiębiorstw. 

Nabór rozpocznie się 20 listopada 2017 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r. 

Więcej informacji na temat naboru znajdą Państwo w fiszce: 2.1 POIR.

Dodatkowo chcielibyśmy podkreślić, że w tym samym dniu ukazała się lista rankingowa rekomendująca wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tego samego działania, na której znalazł się nasz klient

Firma Paweł Paździerz P. P. H. U. „PABLO” pozyskała dotację o wartości 4 286 342,50 zł. Firma uzyskała dotację na projekt pt. „Rozwój Centrum Badawczo – Rozwojowego w firmie PPHU „PABLO” Paweł Paździerz” o wartości 9 585 820,50 zł.

To już 60 mln dotacji dla naszych Klientów w bieżącym roku i 7 laboratoriów, jakie udało nam się dofinansować.

Razem z naszym Klientem cieszymy się z sukcesu.

Jeśli jeszcze Państwo nie skorzystali z naszych usług zapraszamy do współpracy! 

11.08

piątek

W najbliższych dniach (14-15 sierpnia) biuro A1 Europe będzie nieczynne.

Życzymy Państwu odpoczynku i aktywnie spędzonych dni podczas zbliżającego się długiego weekendu :)

Zapraszamy do kontaktu w środę !

23.06

piątek

W poniedziałek 19 czerwca 2017 ruszyły negocjacje ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Unia Europejska i Wielka Brytania porozumiały się w sprawie priorytetów i kalendarza negocjacji dotyczących Brexitu.

Brytyjczycy chcą mieć z Unią jak najluźniejsze relacje. Wspólnota natomiast chciałaby „ugrać” jak najwięcej dla siebie. Brytyjczycy nie palą się m.in. do wpłacania gigantycznych kwot do wspólnego budżetu, na co nalega Unia. Cała procedura Brexitu ma potrwać aż półtora roku. Zgodnie z unijnym harmonogramem negocjacje powinny zakończyć się w ciągu dwóch lat od uruchomienia artykułu 50. traktatu UE, czyli do 29 marca 2019 roku. 

Czas pokaże, czy tyle wystarczy na wypracowanie stanowiska zadowalającego obie strony, dlatego dobrze jest wykorzystać możliwości dotacyjne jakie w chwili obecnej oferuje nam Wspólnota. Nie wiemy jak długo będziemy mogli z nich korzystać. Wielka Brytania wpłacała do wspólnej kasy około 14 miliardów euro rocznie. Brak takiej kwoty w budżecie to wielka strata, która może mieć wpływ również na nasze środki. W latach 2019-2023 może dojść do redukcji przyznanych nam kwot. W przyszłym roku rozpoczną się negocjacje nowej perspektywy budżetowej.

Przypominamy zatem, że jeszcze w roku 2017 warto starać się o dotacje m.in. w ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój:

1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez Przedsiębiorstwa – trwa do 31 sierpnia, kolejny nabór w październiku br.,

1.2 Sektorowe programy B+R (PBSE,INNOSBZ, INNOSTAL) - kolejne nabory ruszają w październiku br.,

2.3.1 Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP -  kolejny nabór rusza w sierpniu br.,

2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP – konkurs podzielony na etapy i trwa ciągle do 28.12.2018 r.,

3.2.1 Badania na rynek – kolejny nabór rusza we wrześniu br.

Ponadto jest jeszcze wiele konkursów regionalnych. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem naborów. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

 

12.06

poniedziałek

W ostatnim numerze „Plus logistyki/04” publikowanym przez naszego klienta 7r Logistics S.A odnajdą Państwo nasz artykuł pt. „Warto skorzystać z dotacji na innowacje”, dotyczący ważnych naborów, dzięki którym mogą Państwo pozyskać dotacje na innowacyjne technologie.

W artykule lider Działów Projektów A1 Europe Pan Michał Mynarski zwraca uwagę, że dotacje na innowacyjne rozwiązania są dla każdego przedsiębiorcy, zarówno małych, średnich, jak i dużych firm. Dodatkowo, jest to idealny moment dla przedsiębiorców, którzy chcieliby pozyskać dotację, ze względu na bardzo wysoką alokację planowanych naborów.

Zapraszamy do lektury! Artykuł „Warto skorzystać z dotacji na innowacje”

30.05

wtorek

Od połowy maja jest już dostępny najnowszy numer (2/2017) magazynu „Fundusze Europejskie”.  Znajdą w nim Państwo ciekawy artykuł autorstwa Prezesa A1 Europe Przemysława Jana Sulicha, dotyczący wpływu Brexitu na środki unijne.

W marcu br. Wielka Brytania rozpoczęła oficjalna procedurę wyjścia ze struktur UE. Brexit może nastąpić w marcu 2019 roku. I tu nasuwa się wiele pytań z tym zwiazanych. W artykule można znaleźć odpowiedzi na niektóre z nich: Jak długo Polska będzie korzystać z dotacji uninych po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE? Czy firmy powinny się spieszyć z przygotowywaniem wniosków?  Jakie działania może podjąć polski rząd w powyższym zakresie?

Zachęcamy do lektury.

 

27.04

czwartek

2 maja firma A1 Europe będzie zamknięta. Zapraszamy do kontaktu po weekendzie majowym.
Życzymy Państwu odpoczynku i aktywnie spędzonych dni podczas zbliżającego się przedłużonego weekendu.

18.04

wtorek

Rok temu w marcu powołana została do życia Komisja ds. innowacyjności Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej AHK, której pierwsze posiedzenie miało miejsce w siedzibie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ we Wrocławiu. A1 Europe jest jednym z Członków założycieli Komisji wśród innych innowacyjnych firm członkowskich Izby: BASF Polska sp. z o.o.,  Neurosoft sp. z o.o., REC a GlobalLogic Company, Siemens sp. z o.o., SITECH sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. oraz ZAPBADURA sp. z o.o., APA sp. z o.o.

Cele Komisji to: stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń w zakresie finansowania projektów badawczych oraz ich komercjalizacji, podejmowanie
i wspieranie inicjatyw na rzecz współpracy pomiędzy polskimi i niemieckimi instytucjami naukowymi, ośrodkami badawczymi, firmami oraz administracją państwową, tworzenie i składanie programów konsorcyjnych oraz włączenie się w prace legislacyjne nad projektami aktów prawnych dotyczących innowacyjności.

W 2017 roku w ramach prac Komisji powołane zostały do życia dwie grupy robocze: Grupa robocza ds. transferu technologii oraz Grupa robocza ds. elektromobilności i pojazdów autonomicznych.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem.

14.04

piątek

Zdrowych, pogodnych, wiosennych Świąt Wielkanocnych, 
radosnego nastroju, serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja
życzy zespół A1 Europe 

14.03

wtorek

W piątek 10/03 Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki odwiedził Klienta A1 Europe Firmę Meblarską Ryś, która dzięki unijnemu wsparciu, wybudowała nowoczesną fabrykę w Polance k. Myślenic. Cieszymy się, że Przedsiębiorcy osiągają sukcesy na tak dużą skalę z pomocą A1 Europe.

„Dążeniem Ministerstwa Rozwoju jest to, aby Polska w ciągu najbliższych 3-4 lat została największym w Europie i jednym z największych na świecie producentów mebli” – stwierdził Wicepremier. Zapowiedzi Mateusza Morawieckiego to nie słowa na wyrost. Jak wynika z danych Biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, Polska jest obecnie szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie.

Tadeusz Ryś przypomniał, że początki jego firmy sięgają 1981 r. - wyrosła ona z przydomowego warsztatu stolarskiego, jakich wiele działa w tej części Małopolski. W zeszłym roku dzięki pozyskaniu środków unijnych z programu Innowacyjna Gospodarka, które uzyskała za pośrednictwem A1 Europe,  firma mogła zrealizować budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym wytwarzane są meble przeznaczone do mieszkań i domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Firma rozpoczęła też produkcję drzwi wewnętrznych. Wartość inwestycji, na którą składają się trzy hale produkcyjne o łącznej powierzchni 18 tys. metrów kwadratowych, wyniosła blisko 90 mln zł, z czego ponad 30 mln zł stanowiły środki unijne.

W 2017 r. Firma otrzymała kolejną dotację unijną dzięki A1 Europe na wejście na rynek rosyjski oraz rozwój działalności w Niemczech i Francji. 

30.12

piątek

Nowy rok 2017

Szczęśliwego Nowego Roku!

Innowacyjnych pomysłów oraz nieustannego wzrostu, postępu i rozwoju.

Dużo sukcesów na drodze osobistej i zawodowej w nadchodzącym Nowym Roku

Życzy Państwu,

A1 Europe

Strony