firmowe newsy

16.01

wtorek

Już 15 lutego br. rozpocznie się nabór wniosków na działanie POIR 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne”. Środki przeznaczone na dofinansowanie to aż 550 mln PLN. 

Kredyt technologiczny to nic innego jak możliwość pozyskania dodatkowych funduszy przez przedsiębiorstwo, które chce zainwestować w nowe technologie. Oferuje on możliwości sfinansowania wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych  będącej wynikiem własnych lub nabytych prac B+R, takich jak zakup lub unowocześnienie środków trwałych, nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do wdrożenia technologii.

Kredyt na innowacje technologiczne przyznawany jest na zasadach komercyjnych przez banki współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przy udziale własnym kredytobiorcy min. 25%.

Dofinansowanie w formie dotacji – „premii technologicznej” otrzymuje się celem spłaty części kredytu technologicznego. Dofinansowaniu podlegają wydatki kwalifikowane przeznaczone na inwestycję technologiczną oraz na zrealizowane przez podmioty zewnętrzne ekspertyzy, studia, koncepcje i projekty związane z inwestycją.  

Nabór PO IR 3.2.2 przeznaczony jest dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw.

Maksymalna wartość dofinansowania to 6 mln zł. 

Maksymalny poziom dofinansowania zależny jest od województwa: dla  mikro- i małych przedsiębiorstw do 70% kosztów kwalifikowanych, natomiast średnie przedsiębiorstwa do 60% kosztów kwalifikowanych.

Nabór wniosków potrwa do 24 maja 2018 r. 

Więcej informacji znajdą Państwo w fiszce: 3.2.2 PO IR 

Zapraszamy do kontaktu !

14.06

środa

W najblizszych dniach (15-16 czerwca) biuro A1 Europe będzie nieczynne.

Zapraszamy do kontaktu w poniedziałek !

18.07

poniedziałek

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży i wynikającymi z nich utrudnieniami komunikacyjnymi, w dniach od 25 do 29 lipca nastąpi zmiana w funkcjonowaniu firmy A1 Europe.

Siedziba firmy będzie nieczynna, jednak kontakt telefoniczny będzie jak najbardziej możliwy. Na wszelkie wiadomości mailowe oraz telefoniczne postaramy się odpowiadać na bieżąco.

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą możliwych utrudnień komunikacyjnych na terenie miasta Krakowa w okresie ŚDM:
http://krakow.pl/komunikacja/200582,1846,komunikat,schemat_organizacji_ruchu_podczas_sdm_2016.html

07.06

wtorek

Szanowni Państwo,

A1 Europe wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, zaprasza do udziału w konferencji „Innowacyjna gospodarka: pomysł – realizacja – sukces”, która odbędzie się 15 czerwca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG.

Zapraszamy do zapoznania się z HARMONOGRAMEM WYDARZENIA.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie wypełnionego FORMULARZA zgłoszeniowego na adres: intarg@a1europe.pl.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.intarg.haller.pl/index.php.

Kontakt z organizatorami:

A1 Europe
tel. 48 518 301 389

intarg@a1europe.pl

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
tel. 32 351 11 86
szkolenia@rig.katowice.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji!

Proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 13.06.2016.

(Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)

25.05

środa

Wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, zapraszamy do udziału w konferencji „Innowacyjna gospodarka: pomysł – realizacja – sukces”, która odbędzie się 15 czerwca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG.

Zamieszczamy plan konferencji i zapraszamy do zapoznania się: PLAN KONFERENCJI.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: intarg@a1europe.pl.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: FORMULARZ

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.intarg.haller.pl/index.php.

Kontakt z organizatorami:

A1 Europe
tel. 12 259 80 70 71
intarg@a1europe.pl

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
tel. 32 351 11 86
szkolenia@rig.katowice.pl

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji!

13.05

piątek

Bardzo miło jest nam oznajmić, że projekt naszego Klienta, UNILOGO INTERNATIONAL, otrzymał dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego konkursu POIR 1.1.2 Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej. Innowacyjny projekt UNILOGO pt. Zrobotyzowana uniwersalna linia technologiczna do konfekcjonowania produktów branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej jest jednym z 30 projektów wyłonionych do unijnego wsparcia (spośród 137 złożonych). Ogólna wartość projektu wynosi 23 855 848,00 zł, a przyznana dotacja to aż 11 927 924,00 zł!

Naszemu Klientowi gratulujemy świetnego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu we współpracy z A1 Europe :).

 

UNILOGO INTERNATIONAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa jest krajowym liderem w zakresie projektowania i produkcji maszyn konfekcjonujących głównie dla branży kosmetycznej, chemicznej, a także farmaceutycznej czy spożywczej. Do grona jej klientów należą min. L’Oreal, Dr Irena Eris, McBride, AkzoNobel, Mars, Unilever, AA Cosmetics, Oriflame, Develey, P&G, Colgate-Palmolive, Reckitt Benckiser, 3M, Avon; http://www.unilogo.com.pl

29.04

piątek

A1 Europe dotacje

2 maja firma A1 Europe będzie zamknięta. Zapraszamy do kontaktu po weekendzie majowym.

Życzymy Państwu odpoczynku i aktywnie spędzonych dni podczas zbliżającego się przedłużonego weekendu :).

20.04

środa

Jesteśmy niezmiernie dumni, że innowacyjnymi, śląskimi firmami okazali się nasi Klienci – firma Marco oraz LGBS (dziś Euvic). W opublikowanym 18 kwietnia artykule „Największym potencjałem Górnego Śląska są dobrze wykształceni pracownicy” nasi Klienci zostali dołączeni do grona nie tylko przyszłościowych i nowatorskich firm, ale także najlepszych pracodawców w regionie. Naszym Klientom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

O nowych perspektywach dla Śląska, innowacyjnych i nowatorskich firmach w regionie, a także o projektach realizowanych z wykorzystaniem środków unijnych można przeczytać w artykule na stronie Gazety Wyborczej.

Jako zachętę do dalszej lektury umieszczamy krótki fragment wypowiedzi prezesa Marco Pana Marka Ślibody: „Środki unijne to dla nas bardzo duże koło zamachowe. Warto tu jednak podkreślić, że gdyby tych pieniędzy nie było, tobyśmy i tak wszystkie nasze projekty zrealizowali, ale nie tak szybko. Dla nas nowa perspektywa do 2020 roku będzie kluczowa”.

Może dla Państwa firm nowe konkursy unijne także mogą stać się czynnikiem napędzającym sukcesy? Warto zastanowić się nad tym podczas tej interesującej lektury.

Zdjęcie wykonane w siedzibie gliwickiej firmy Marco.

Źródło: Jacek Madeja, Największym potencjałem Górnego Śląska są dobrze wykształceni pracownicy, wyborcza.biz, 18.04.2016.

25.03

piątek

Naszym Klientom, Partnerom i współpracownikom składamy najsedeczniejsze życzenia wielkanocne!

07.03

poniedziałek

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że firma A1 Europe została wpisana do Rejestru Usług Rozwojowych! Opis świadczonych przez nas usług znajduje się pod linkiem: A1 Europe w RUR.

Rejestr Usług Rozwojowych jest ogólnodostępną i bezpłatną bazą ofert, która została stworzona z myślą o przedsiębiorcach chcących skorzystać z usług rozwojowych (do nich zalicza się m. in. usługi doradcze i szkoleniowe). Dzięki platformie stworzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorstwa mogą skorzystać z oferty podmiotu świadczącego tego typu usługi oraz sprawdzić jego doświadczenie w tym zakresie.

Zapraszamy do kontaktu!

Strony